עלינו עלינו
about-cover כמה מילים עלינו

אולי כשכתיבה חורגת מגבולותיה, מתפשטת על פני הרחובות, עד בית הדפוס, נוסקת למרחב הדיגיטאלי וצוללת כפעמון שקולו מדנדן בראש, אנחנו מנידים בראשנו ואמרים: "ספרות"! או שאולי כל העסק הזה של עשיית ספרים הינו תזזית של איש זקן שמנופף במקלו להרביץ לזמן. כך או כך, לעשות ספרים היא נגזרת של חסינות מהזמן שקשה להרפא ממנה, כמו שהיותנו מחוסרי כנפיים הוא עדות לאחת מטעויותיו של הטבע.

נדמה שספרים נוצרים כאיזו התרסה לא שימושית בעולם שימושי כל כך, ולמרות שאפשר לחשוב ולחבר הגיונות אין סוף, אולי הפשוט ביותר יהיה לומר, אנחנו מוצאים ספרים כי ככה זה, ונעשה את זה עד שקנה הנשימה ינבול.

ובכל זאת, יש משהו יפה במושג הארכאי להחריד, "מוציאים לאור", כמו חריצת לשון בשר-דם בעולם של לשון דיגיטלית. ולא, אין זה מלמד דבר על היצירות עצמן שמנסות באופנים שונים להתבונן ולהחוות, לגעת ולנגוס, להעניק טעמי.

אז כן, אפיק היא במה מסויימת לחוויות שמקורם סיפורים שירים והגות, רובם נוצרו כאן ומכאן, וזה גורם לנו שמחה.

– יפתח אלוני, מייסד

הוצאת אפיק נוסדה בשנת 2012 על ידי הסופר והמשורר יפתח אלוני על מנת לתת מקום לספרות מקור שנוצרת כאן, פרוזה ושירה וגם נגיעות בספרי מסה ועיון.

מאז היווסדותה של ההוצאה ראו אור כ-100 כותרים.

בין סופריה של אפיק נמנים קולות ותיקים כמו נורית זרחי, רונית מטלון, דן מירון, יותם ראובני, שרון אס, דנה אמיר, שמעון צימר, יחיל צבן, רונית ידיעה, ועמיחי שלו, אך גם קולות חדשים כמו אליס ביאלסקי, אלדר גלאור, דינה בוגוסלבסקי, אופיר פז, יונתן סואן ואחרים.

בסדרת השירה של אפיק, בעריכת דרור בורשטיין, ראו אור בין השאר ספריהם של ישראל אלירז, זלי גורביץ, טל ניצן, אורי הולנדר, תהל פרוש, נדיה עדינה רוז, ועמיחי שלו, וספרי ביכורים של משוררים כמו, יונתן קונדה, מורן אריה, שי שניידר אילת, ואחרים.

 

כל הזכויות שמורות לאפיק 2020 עיצוב ODT