עלינו - אפיק
עלינו עלינו
about-cover כמה מילים עלינו

אולי כשכתיבה חורגת מגבולותיה, מתפשטת על פני הרחובות, עד בית הדפוס, נוסקת למרחב הדיגיטאלי וצוללת כפעמון שקולו מדנדן בראש, אנחנו מנידים בראשנו ואמרים: “ספרות”! או שאולי כל העסק הזה של עשיית ספרים הינו תזזית של איש זקן שמנופף במקלו להרביץ לזמן. כך או כך, לעשות ספרים היא נגזרת של חסינות מהזמן שקשה להרפא ממנה, כמו שהיותנו מחוסרי כנפיים הוא עדות לאחת מטעויותיו של הטבע.

נדמה שספרים נוצרים כאיזו התרסה לא שימושית בעולם שימושי כל כך, ולמרות שאפשר לחשוב ולחבר הגיונות אין סוף, אולי הפשוט ביותר יהיה לומר, אנחנו מוציאים ספרים כי ככה זה, ונעשה את זה עד שקנה הנשימה ינבול.

ובכל זאת, יש משהו יפה במושג הארכאי להחריד, “מוציאים לאור”, כמו חריצת לשון בשר-דם בעולם של לשון דיגיטלית. ולא, אין זה מלמד דבר על היצירות עצמן שמנסות באופנים שונים להתבונן ולהחוות, לגעת ולנגוס, להעניק טעמים.

אז כן, אפיק היא במה מסויימת לחוויות שמקורם סיפורים שירים והגות, רובם נוצרו כאן ומכאן, וזה גורם לנו שמחה.

– יפתח אלוני, מייסד

 

הוצאת אפיק נוסדה בשנת 2012 על ידי הסופר והמשורר יפתח אלוני כדי לתת מקום לספרות מקור שנוצרת כאן, פרוזה ושירה וגם נגיעות בספרי מסה ועיון.

מאז היווסדה של ׳אפיק׳ ראו בה אור כ-100 כותרים.

בין סופריה של אפיק נמנים קולות ותיקים כמו נורית זרחי, רונית מטלון, דן מירון, יותם ראובני, שרון אס, דנה אמיר, שמעון צימר, יחיל צבן, רונית ידיעה, ועמיחי שלו, אך גם קולות חדשים כמו אליס ביאלסקי, אלדר גלאור, דינה בוגוסלבסקי, אופיר עוז, יונתן סואן ואחרים.

בסדרת השירה של אפיק, בעריכת דרור בורשטיין, ראו אור בין השאר ספריהם של ישראל אלירז, זלי גורביץ’, טל ניצן, אורי הולנדר, תהל פרוש, נדיה עדינה רוז, ועמיחי שלו, וספרי ביכורים של משוררים כמו הדר לוטן, יונתן קונדה, מורן אריה, שי שניידר אילת, ואחרים.

 

 

על החנות ‘לשם שינוי’: (בימים אלו החנות פתוחה בשעות לא סדירות, נא להתקשר לפני ההגעה)

חנות הספרים “לשם שינוי” היא ערוץ אלטרנטיבי ייחודי המאפשר מפגש בלתי אמצעי בין סופרים לקוראים. המפגש מתקיים – הן במתכונת של פגישה בחנות עצמה בארועים השונים, והן בצורת תשלום תמלוגים ישיר ומיידי לסופר/ת בעת רכישת ספר.

“לשם שינוי” היא חנות-סלון לספרות מקור שנועדה בעיקר להוצאות עצמאיות שמוציאות ספרות ישראלית-מקורית. אנחנו פתוחים לארח סופרים, ולהציג כותרי מקור של כל הוצאה. מכל כל ספר שנמכר בחנות (מחיר אחיד, 60 ש”ח), 30% מהסכום עוברים ישירות אל מחבר/ת הספר.

הוצאות שונות כבר הצטרפו ל”אפיק”, בהן: “פרדס”, “תשע נשמות”, “ברחש”, “הבה להבא”, “רסלינג”, “אבן חושן”, “כהל” ו”רימונים”, לצד אלו יוצעו למכירה ספרים שראו אור באופן עצמאי.

“לשם שינוי” מבקשת להיות אלטרנטיבה ששמה את הסופרים, המשוררות ואת יצירתם במרכז, הן כאנשי-שיח והן כמי שזכאים לתגמול ישיר בעבור עבודתם. החנות פועלת שלושה ימים בשבוע במתכונת מגוונת: הן כספרייה שמאפשרת קריאה ועיון בספרים שראו אור בהוצאות שונות ובאופן עצמאי, הן כחלל בו נערכים אירועי ספרותיים שונים.

חנות הספרים פתוחה בימים: ג’-ה’, בשעות 12:00-20:00
רח’ אחד העם 108, ת”א
לתיאומים ובירורים: nicole@afikbooks.com

 

על האירועים 𝐈𝐍𝐓𝐈𝐌𝐄𝐄𝐓:

מידי חמישי מתקיימים מפגשים ומופעים אינטימיים בהשתתפות אמנים ישראליים מתחומים מגוונים. הכניסה מוגבלת בהתאם להנחיות התו הסגול, אך המפגשים מצולמים ואפשר לצפות בהם גם ברשתות החברתיות. המפגשים מתקיימים בחלל חנות הספרים ‘לשם שינוי’, הוצאת אפיק – ספרות ישראלית, ומעבורת – פרויקט הסיפור הקצר, וכוללים הופעות מוזיקליות, שיחות ספרותיות, סדנאות כתיבה ועוד. בחלל מוצגות גם תערוכות מתחלפות של מאיירים ישראליים. חנות הספרים שנפתחה בחודשי סגר הקורונה חרתה על דגלה להביא לשינוי בשיטת התגמולים (קרוב לאפס) של סופרים ישראליים על ספריהם. מכל כל ספר שנמכר בחנות (מחיר אחיד, 60 ש”ח), 30% מהסכום עוברים ישירות אל מחבר/ת הספר.

הכניסה לאירועים היא ללא תשלום אך מותנית בהרשמה מראש. באירועים שלנו אנו מעודדים תמיכה ישירה באמנים, ולכן מאפשרים תשלום ‘כראות עיניכם’ באמצעות ביט, פייפאל, אשראי ומזומן.

כל הזכויות שמורות לאפיק 2024 עיצוב ODT